17 stycznia, 2023

Bal Karnawałowy dla dzieci

PETARDA! – tak podsumował nasz Bal Karnawałowy Sołtys Łukasz Chmielecki obecny ze swoimi dziećmi na balu, a Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin jeszcze w trakcie zabawy napisał w mediach społecznościowych, że „doskonale bawiły się trzy pokolenia mieszkańców”.

W niedzielne popołudnie 15 stycznia 2023 roku odbył się „Bal Karnawałowy dla dzieci” w ramach zadania „Świeć gwiazdeczko mała świeć”, którego celem było pogłębienie znajomości dawnych kociewskich tradycji bożonarodzeniowych.

Mimo deszczowej, pochmurnej pogody do świetlicy wiejskiej w Lignowach Szlacheckich przyszło bardzo dużo dzieci wraz z rodzicami. Po krótkim powitaniu przez Krystynę Gierszewską prezes Kociewskiego Forum Kobiet i Annę Pielecka animatorkę Klubu Senior+ pałeczkę przejął wodzirej Tomasz Zaduski. I… ruszyli wszyscy w tany. Dzieci jak na bal karnawałowy przystało przebrały się w różne, piękne kostiumy. Były więc księżniczki, królewny, biedroneczka, pirat, batman, spidermen, a nawet strażak i wiele innych.  Zabawa była przednia, niemal bez chwili wytchnienia, a animacje Pana Zadurka nie pozwalały ani na chwileczkę się nudzić. Bawili się wszyscy, zarówno ci starsi jak i najmłodsi z naszej małej społeczności.

Na wszystkich przybyłych gości czekała lemoniada, którą zawsze przygotowuje Pani Terenia, i która już znana jest w okolicy ze swojego pysznego smaku, kawa dla dorosłych, lignowskie, karnawałowe grochowinki czyli chruściki, mnóstwo różnych owocowych i warzywnych szaszłyków, kanapeczek, serowych paluszków, no i deserków, które najbardziej przypadły do gustu dzieciom, bo szybko znikały z owocowego kącika.

Na zakończenie balu wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki.

Bardzo Wam drogie dzieci dziękujemy !!!

Osobne podziękowania składamy partnerowi czyli Paniom z KLUBU SENIOR+, które pomagały i uczestniczyły we wszystkich działaniach zadania „Świeć gwiazdeczko mała świeć”, a było ich całkiem sporo bo: warsztaty wyplatania wieńców adwentowych, wykonywania łańcuchów i ozdób świątecznych, wykonywania kartek świątecznych i warsztaty kulinarne – pieczenie różnych pierników.

Całe zadanie „Świeć gwiazdeczko mała świeć” nie mogło by się odbyć gdyby nie finansowe wsparcie GRUPY POLENERGIA.

BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Aktualności