16 sierpnia, 2021

Kociewie bawi i uczy – gra pamięciowa memosy oraz gra karciana Piotruś już dostępne!

W pierwszym półroczu 2021 roku Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE pracowała nad nowymi wydawnictwami. Tym razem są to gry przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Głównym celem tego projektu jest zainteresowanie, w nieszablonowy sposób, mieszkańców i turystów naszym regionem. Dzięki przystępnemu opracowaniu już najmłodsi gracze mają okazję zapoznać się z atrakcjami Kociewia oraz poznać ich znanych mieszkańców. Oczywiście same gry są doskonałym treningiem pamięciowym, ćwiczą refleks oraz stanowią atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu. Kociewskie MEMOSY oraz kociewski PIOTRUŚ są nie tylko alternatywną formą promocji, ale stanowią także zachętę do aktywnego poznawania naszego regionu, przez turystów oraz samych mieszkańców.

Gra kociewskie MEMOSY składa się z 35 par obrazków, na których w formie rysunkowej zaprezentowano największe atrakcje regionu, miejsca oraz postaci związane z Kociewiem. Są to m.in. zamek krzyżacki w Gniewie, bazylika katedralna w Pelplinie, Ogrody Ozdobne Frank-Raj czy chociażby złoty medalista w tenisie stołowym Andrzej Grubba. Autorką prac zamieszczonych na kartonikach jest Weronika Bzowska, początkująca artystka z Tczewa.

Z kolei rysunki do kociewskiego PIOTRUSIA wykonał Jarosław Wojtasiński, znany rysownik komiksowy z Inowrocławia. Wspomniana gra karciana składa się ze specjalnie przygotowanej talii liczącej 25 kart (12 par kart oraz jedna bez pary tzw. tytułowy PIOTRUŚ). Celem graczy jest połączenie w pary ważnych postaci Kociewia z ich przedmiotem, zwierzęciem bądź też charakterystycznym dla nich miejscem. Wygrywa osoba, która jako pierwsza tego dokona, a sama gra kończy się w momencie kiedy któryś z uczestników pozostanie z kartą PIOTRUSIA.

Obie gry przeznaczone są dla dzieci powyżej czwartego roku życia, natomiast nie ma górnej granicy wiekowej – mogą grać wszyscy i duzi, i mali. Dzięki atrakcyjnej i przystępnej formie graficznej, gracze mogą rozpoznać sztandarowe atrakcje turystyczne regionu, a także lepiej przyswoić elementy dziedzictwa regionalnego takie jak haft czy strój kociewski. W pudełku MEMOSÓW znajduje się broszura z podstawowymi informacjami o regionie oraz ciekawostki.

Planujemy szereg konkursów, w których te kociewskie gry będą nagrodami. Zachęcamy zatem do śledzenia naszych mediów społecznościowych oraz aktywnego uczestnictwa.

Gry powstały w ramach dwóch projektów grantowych i współfinansowane są ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt. „pokochaj Kociewie – promocja” realizowanego w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, przyznawanego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Wstęga Kociewia”

Aktualności