18 sierpnia, 2021

Kociewski Festiwal Kulinarny – Pełna Grapa

Kociewskie Forum Kobiet wraz z partnerami zaprasza na „Kociewski Festiwal Kulinarny – Pełna Grapa”.

Wydarzenie odbędzie się dnia 21.08.2021 r. w godzinach od 15:00-18:00 na placu rekreacyjnym (Orlik) przy ulicy Józefa Wybickiego w Subkowach.

Partnerzy tego wydarzenia: Powiat Tczewski, Gmina Subkowy, Dom Kultury w Subkowach, Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie.

Jest to nowe wydarzenie w powiecie tczewskim i niecodzienne święto kuchni kociewskiej. Tego popołudnia królować będzie znane warzywo SELER.
Uroczystość ma charakter imprezy kulturowo-promocyjnej połączonej z elementami naukowymi, konkursem kulinarnym „Selerowa zapiekanka”, widowiskowym pokazem kulinarnym połączonym z degustacją, wielotematycznymi warsztatami kulinarnymi dla chętnych pt.: „Pichcimy po kociewsku”, warsztatami dla dzieci „Figurki z selera” i występami zespołu Kociewie Retro. Będą też lokalni wystawcy z tradycyjną żywnością, rękodziełem, haftem, pamiątkami z Kociewia i ręcznie malowaną porcelaną.
Zwieńczeniem sierpniowej soboty będzie koncert zespołu „Zdążyć przed Północą”.

Wszystko odbędzie się w ramach i Operacji „Kociewski Festiwal Kulinarny – Pełna Grapa” współfinansowanej ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt. Pokochaj Kociewie – promocja” realizowanego w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażane operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 przyznanego za pośrednictwem LGD „Wstęga Kociewia”.

Pelna Grapa 2021

 

loga prow

Aktualności