1 lutego, 2024

Światowy Dzień Kociewia

Już niedługo, bo 10 lutego obchodzić będziemy Światowy Dzień Kociewia. Chcemy ten ważny i piękny  dzień spędzić uroczyście i w sposób niecodzienny.

Już w godzinach przedpołudniowych (od godz.10:00) dnia 10 lutego 2024 roku spotykamy się w świetlicy wiejskiej w Lignowach Szlacheckich, gdzie razem z paniami z dwóch Klubów Seniora – lignowskiego i kulickiego próbować będziemy Jak smakuje Kociewie?  Nie może też zabraknąć dobrej zabawy z elementami edukacyjnymi o naszym Regionie.  Podczas spotkania przeprowadzimy konkurs – quiz Czy znasz Kociewie? 

A co będą pichcić panie z Kulic i Lignów Szlacheckich? Oczywiście nasze kociewskie ruchanki i grochowinki. Będzie więc pachniało w całej okolicy. A gdy tych smakołyków nasmażymy całe góry zasiądziemy do wspólnego stołu i będziemy świętować i celebrować Światowy Dzień Kociewia odpowiadając na zagadki, kalambury i ciekawostki o kociewskiej gwarze, stroju, miastach, zabytkach, kuchni, słówkach, hafcie, rzekach, itp.

Wszystko to odbędzie się w ramach projektu „Kuchnia łączy pokolenia”, który został dofinansowany przez Grupę Polenergia S. A.

 

 

Ruchanki kociewskie (racuchy)

Ruchanki kociewskie (racuchy)

Róże karnawałowe

Róże karnawałowe

 

Aktualności