2 czerwca, 2024

Trochę wspomnień

Dnia 21 marca 2024 roku odbyły się ostatnie warsztaty kulinarne w ramach zadania „Kuchnia łączy pokolenia”. Tematem były sałatki. Dzieci razem z babciami przyrządzały trzy sałatki: popularną i lubianą przez wszystkich „warzywną” wg dawnej, tradycyjnej, kociewskiej receptury, sałatkę „z ryżem, rodzynkami i smażonym kurczakiem” oraz sałatkę „owocową”. Sałatka z ryżem, która dawniej królowała na rodzinnych uroczystościach dzieciom również przypadła do gustu. Bardzo też smakowała sałatka owocowa, kolorowa, zdrowa i smakowita.

Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Firmy Polenergia S.A.

Bardzo dziękujemy Sponsorowi – Firmie Polenergia S.A. za możliwość realizacji całego projektu, dzięki któremu od jesieni 2023 roku mogły odbywać się „Kawiarenki dla seniora”, „Bal karnawałowy dla dzieci” oraz „Kuchnia łączy pokolenia”. Były to ciekawe, edukacyjne spotkania, wspólna zabawa oraz wspólne międzypokoleniowe gotowanie, rozmowy w kuchni i przy stole. Przez wiele projektowych godzin mogliśmy być razem – starsi z młodymi mieszkańcami naszej wioski.

Specjalne podziękowania kierujemy także do Pań z Klubu Senior w Lignowach Szlacheckich. Dziękujmy Wam drogie Panie za współpracę.

Aktualności